Týden volna v Maserati

Autor: |Říjen 09, 2015 | V: MASERATI, Novinky, Značky

V Maserati to vypadá na týdenní přestávku, automobilka tím chce vykrýt klesající poptávku. Auta s trojzubcem ve znaku už netáhnou tolik, jako v minulosti.

maserati-ghibli

Klesající poptávka by se dala řešit mnoha způsoby, ale ten, který zvolili Italové, je asi ten nejcitlivější – prostě na týden zavřou krám. Totiž továrnu, přibližně 2000 zaměstnanců si první týden v listopadu udělá menší volno a pak se zase vrátí zpátky do práce. Nejhorší na celé situaci je skutečnost, že jde už o druhou pauzu tenhle rok, první proběhla v září.

Podle šéfa automobilky může za klesající poptávku zejména situace v Číně. V druhém čtvrtletí letošního roku klesl zájem o Ghibli a Quattroporte o 13 procent, což už automobilka zaměřená na výrobu malosériových aut skutečně pocítí. Konkrétně se to projevilo v provozním zisku, který klesl o 30 % na aktuálních 43 milionů euro.

Náš názor na tuto situaci? Zvýšit tempo, s jakým vyvíjejí svůj první crossover Levante. Ten se postaví právě na základech Ghibli a stejně jako u jiných luxusních značek bude určitě hlavním pilířem prodejů a zisku automobilky. Jedině s ním si bude moct Maserati dovolit přivést na svět Alfieri.