Nový přírůstek Porsche mezi modely GT

Autor: |Únor 28, 2015 | V: PORSCHE, Značky

Porsche uvádí nový etalon své třídy – Porsche Cayman GT4. Model, který bude představen na autosalonu v Ženevě na začátku března 2015 je v autorizovaných Porsche Centrech v Praze a Brně k objednání již nyní.

Porsche-cayman (2)

 

Novým členem rodiny vozů Porsche GT je Cayman GT4. Je to vůbec poprvé, co Porsche představilo GT model postavený na základě typu Cayman, který používá techniku modelu 911 GT3. Na Nordschleife okruhu Nürburgring zajel tento vůz čas 7 minut a 40 sekund, což je nový etalon pro vozy tohoto segmentu. Cayman GT4 je také jasným příslibem toho, že Porsche bude i v budoucnu pokračovat se stavbou radikálně sportovních dvoudveřových vozů, které jsou vyvíjeny závodním oddělením Porsche Motorsport ve Weissachu.

Porsche-cayman (1)

Motor, podvozek, brzdy a aerodynamika modelu Cayman GT4 jsou navržené tak, aby nabídly maximální dynamiku. I přesto ale tento vůz zůstává praktický pro každodenní používání, což je jedna z typických vlastností coupé modelů značky Porsche. Cayman GT4 pohání plochý šestiválec 3,8 l s výkonem 385 k (283 k), který má původ v motoru typu 911 Carrera S. Jeho sílu přenáší výhradně šestistupňová manuální převodovka s dynamickým zavěšením. Cayman GT4 zrychluje z klidu na 100 km/h během 4,4 s; nejvyšší rychlost má hodnotu 295 km/h. V kombinovaném cyklu NEDC spotřebuje 10,3 l/100 km. Podvozek, který má o 30 mm světlou výšku, stejně tak jako bohatě dimenzovaná brzdová soustava pocházejí takřka kompletně z modelu 911 GT3.