Aston Martin má novou vlajkovou loď

Autor: |Srpen 11, 2015 | V: ASTON MARTIN, Značky

Vlajkovou lodí pro společnost Aston Martin již není One-77, ale Vulcan postavený pro okruhy.

Přestože Aston byl vždy výrobcem vozů spíše pro gentlemany a na supersporty nikdy moc nemyslel, je patrné že časy se mění. Už i Aston si občas udělá výlet do segmentu, ve kterém se příliš nepohybuje a jak se zdá, tyto výlety přinášejí poměrně zajímavé výsledky. Nejzajímavější jsou však segmentu extrémně rychlých vozů. Nedávný nám přinesl karbonový supersport One-77, které se stalo nejrychlejším a nejextrémnějším Astonem všech dob.

Vraťme se ale raději zpět k jeho nejčerstvější tvorbě v rámci super vozů, který vám představujeme právě teď. Jmenuje se Vulcan, což už samo o sobě zní dost výbušně a právě tato výbušnost bude vypuštěna jen na okruhy. To tedy znamená, že co se standardních silnic týče, je One-77 v bezpečí. Na okruhu jí však tento soptík přeci jen předežene.

Chybí Vám peníze na Vaše vysněné auto? Zkuste auta na splátky na Autopes.cz

Aston-Martin-Vulcan (1)

Vůz dostal totiž od společnosti pod kapotu atmosférický sedmilitrový dvanáctiválec, který mu dal výkon 812 koní, což je tedy o dost více než v případě One-77. V kombinaci s karbonovými prvky vozu a absencí tlumících hmot propůjčuje tomuto vozu neskutečnou dynamiku.

Aston-Martin-Vulcan (3)

Stejně jako One-77 má i Vulcan karbonový monokok a jeho design i přes maximalizaci aerodynamiky, nese prvky typické pro Aston. Jeho povolání okruhového raubíře prozrazuje masivní splitter předního nárazníku a obří křídlo na zádi vozu, stejně jako prahy s výfuky.

Aston se chystá vyrobit celkem 24 kousků s nastavitelnými tlumiči, stabilizátory, ABS a kontrolou trakce. Pořízení takovéhoto vozu bude samozřejmě extrémně drahá záležitost a většina jich nejspíše odcestuje na blízký východ, jedná se však o skvělou investici do budoucna.

Aston-Martin-Vulcan (2)